káosz az interneten


2013 március 1.
blog
4 hozzászólás

Amikor megjelenik egy új szolgáltatás, általában elsőként állok be a sorba, hogy kipróbáljam. Flickr, delicious, tumblr, posterous, facebook, twitter, linkedin, g+, s még sorolhatnám. Rengeteg helyen jártam már, s rengeteg helyre pakolok tartalmakat. Viszont az átjárhatóság, a mi hova megy helyzetben káosz van. Nem most kezdtem, de gondoltam összeszedem egy bejegyzésben, mik azok a helyek, ahol regisztrálva vagyok.

Saját, illetve külön domainen élő dolgok:

  • blog – ide általában a két sornál hosszabb dolgokat publikálom.
  • androidportal.hu – ide az android témájú írások kerülnek, néha-néha megjelenítve itt is a blogon.
  • kobak.net – 100 féle CV formátumot kipróbáltam már. Volt már word/OpenOffice/LibreOffice/Pages, LaTeX, s számtalan egyéb formátumú CV-m. Egyszer gondoltam egy merészet, s felpakoltam az egészet a világhálóra. Találtam egy remek template-et, s most ott van. Enni nem kér, csak egyszer már készre kéne csinálni, meg frissíteni folyamatosan.
  • kobak.eu domain pedig csakúgy el van magában. Egyelőre céltalanul figyel az Interneten. :)
  • GeoGebra blog – hasonló az Androidportálhoz, de ide a GeoGebra tartalmú bejegyzések írom. Angolul.
  • fotolog – ez a fotóblogom (volt), egyre ritkábban frissül, s hosszútávú sorsa bizonytalan.
  • iTouch.hu – amíg iPod Touch volt a házban, meg az iPadet még én is néha kézbe vettem volt értelme. Sokáig @_thingol vitte az oldalt. Mostanra azonban be kellett látni, hogy nincs rá energia.
  • mandroid – az egyik kedvenc kis projekt (volt). Tervben volt, hogy mindenki frissíti majd a vele készült interjút, meg még sok-sok gondolat, de időhiányában elmaradt.
  • Látszótér – vagy ahogyan régen hívtuk, estiskola. A látszótér projekt két ok miatt kedves a szívemnek.
    1) nagyjából teljesen egyidős Bori lányommal. Azaz több, mint 6 éve kezdtük a dolgot Zsolttal.
    2) Nulláról építettük, többször átalakult, s mostanra már elnyerte szinte végleges formáját.

    Sajnos idő hiányában már tovább kellett adnom a fejlesztést, de azóta is követem az eseményeket, s osztálykirándulás, s sok kedves emlék köt a látszóteres/estiskolás évekhez.

Most pedig következzenek a hol vagyok regisztárlva, mi történik ott felsorolás. Hasonlóan a Közösségi web számokban #2 bejegyzéshez, a legtöbb helyen némi statisztikát is teszek a felsoroláshoz.

  • Twitter – mindennap használom. Sokszor csak olvasok, de ha úgy adódik 140 karakterben ki is fejezem magamat. (1164 követő)
  • Facebook – leginkább kapcsolattartásra használom 3-4 naponta végiggörgetem a timeline-t. Külföldi barátok gyermekeiről készült képeket itt lehet a legjobban megnézni. (877 barát)
  • LinkedIn – Sokáig nem törődtem vele, pedig remek oldal. Egy óvatlan mozdulattal az android alkalmazáson keresztül bejelöltem a teljes telefonkönyvemet, így most már egész sok ismerőssel rendelkezem. (374 kapcsolat)
  • Instagram – Az Instagram a mobilfotók jelenlegi célállomása. (205 követő)
  • Tumblr – A Tumblr a mindenféle bejegyzések végállomása. Diákjaimnak házifeladat, vicces képek reblogolva, videók, s minden ami belefér. (133 követő)
  • Posterous – Amíg nem volt instagram, addig a mobilfotók itt sorjáztak. Az ifttt egy ideig támogatta, akkor még voltak képek itt is. Mostanra azonban csak várja mi lesz vele. (51 követő). A kérdésre a Twitter megadta a választ. Vége.
  • Plurk – Valamikor 2008, 2009 táján volt egy magyarok a Plurkre költöztek mozgalom, de mostanra nagyon kitisztult a plurk, s elég kevesen vannak arra. Persze nehogy bárki leírja, mert olyan csuda dolgok születnek itt, mint a Rukkola. (44 cimbora)
  • G+ – Ez a káosz netovábbja. Két Google Plus fiókot használok, egyébként rengeteg GMail címet, de ezekhez van Plus. is. Ez az egyik fiók. (97 körben). Cél, hogy itt inkább angol nyelvű kommunikáció lesz.
  • G+ – Inkább ezt használom Pluson, de a másik van pl. bekötve a Play Store-ba. Több GMail/Plus fiók egybefűzése megoldaná az életem nagy problémáját. :) (401 körben). Ez pedig a magyar kommunikációra lesz használva.
  • delicious – Még amikor del.icio.us volt, valamikor akkor csatlakoztam az oldalhoz. Azóta itt raktározom a könyvjelzőimet. A böngészőmben csak a toolbaron található bookmarkletek vannak. (5 követő)
  • flickr – szintén nem ma regisztárltam. Sokáig Pro user voltam, mostanra egyre kevesebb képet töltök fel az oldalra.
  • 500px – Hasonlóan a flickr-hez ez is egy fotógyüjtő oldal, eredetileg valami portfolió szerűnek terveztem használni. Még nem sok kép került fel. ()
  • Youtube – Az elsődleges video tároló platform. Szeretem, pont.
  • Vimeo – kezdetekkor jelen vagyok, de valahogy sose sikerült teljesen szimbiózisba kerülnünk.
  • Foursquare – amikor unom magam, vagy különleges helyen járok, akkor a kezem a telefonon megtalálja a “Check In” gombot.
  • last.fm – itt látható, milyen zenét hallgatok éppen.
  • Pinterest – tulajdonképpen bezsákoltam a kobak felhasználónevet, s ennyi. :)
  • App.net – Az új ingyen accountoknak köszönhetően bejutottam az oldalra. Egyelőre nagyon kihalt a Twitterhez képest.

Állás: Social media fenegyerek


2013 február 11.
blog
2 hozzászólás

A blog történetének első álláshirdetéséhez érkeztünk el. Olyan embert keresek, aki nyakig benne él a Social media világában. Facebookkal kel, twitteren osztja meg minden gondolatát, képeit az Instagramon tárja a világ elé, a Tumblr otthonos közeg, pinterest nem csak egy idegen szó…

A másik feltétel, hogy a kör és az ellipszis között tudja mi a különbség, s társalgási szinten beszéljen angolul.

A feladat a kezeim alatt kezelni, kialakítani, felfuttatni a geogebra social media jelenlétét.
A munkavégzés nem helyhez kötött. Heti egyszeri meeting, angol nelvű kommunikáció, kötetlen munkaidő.

Egyelőre azért nem megyek a nagy álláskereső platformokra, s még a LinkedIn-re (kivéve a poszt megosztását) sem, mert remélem, hogy “házon belül” találok embert a feladatra. Sokkal többet számít ebben az esetben az ismerős ajánlotta referencia, mint a tökéletes CV.

Akit érdekel, az itt jelentkezhet. Osszátok! Bízom benne, hogy remek

UPDATE: Jövő hét során jelentkezem azoknál, akik a héten jelentkeztek. Köszönöm.

komment trollok


2013 február 10.
blog
Szólj hozzá

A múlt heti hírhétfőbe kicsit viccelődve beletettem pár Apple irányú hírt. Nem gondolván komolyan azokat, de legalább az olvasók kattintanak a linkekre, s egy kicsit tágul mindenki világképe. Nem mellesleg mindezt azon a portálon, ahol kint a Smarteast logo, vagyis nyíltan vállaljuk, hogy fontos nekünk, hogy a többi platformmal együtt érjünk el valamit, s nem vagyunk ellenségek.

Természetesen nem azt sikerült elérni, amit szerettem volna. Nem Android felhasználók olvasták el András írását, hanem megkaptam mindazt, amit ő kap a saját blogján. Nála android trollok vannak, az Androidportálon meg megjelentek az iOS trollok.

Trollnak azokat az embereket nevezem, akik nem képesek felfogni mit mond a másik, s csak ugyanazt ismétlik, ameddig a másikat végleg az őrületbe nem kergetik vele. Egy-egy ilyen szituáció kapcsán teljes mértékben megértem Angelday és Doransky döntését a kommentek végleges bezárását illetően.

Számomra hihetelten, hogy egyes embereknek annyi idejük van, hogy android trollként egy Apple kereskedő blogját piszkítsák, illetve iOS fanatikusként az Androidportálon éljék ki magukat. Mit várnak? Hogy rengetegen hírtelen megértik az Androidportál olvasói közül, hogy ők eddig a sötétben tévelyegtek, s igazából iPhone-t kellett volna venniük?! Vagy, hogy Tim Cook személyes e-mailt ír, hogy mert kommentben megvédték a cég érdekeit, ezért névreszóló autogramm kártyát kapnak? Esetleg Handrás hivatalos Nexus retailer lesz elsőként itthon?! Ugyan már…

Természetesen, ha az illetők fizetett Apple/Android alkalmazottak, akiknek feladatkörük a cég érdekeinek védelme a különböző platformokon, akkor mindent megértek. De akkor se tudom elfogadni a stílust. Egyik oldalon sem.

a világ legnehezebb egyszerű matek feladata


2013 február 6.
matek / rejtvény
34 hozzászólás

Legalábbis a fenti címmel vált közismertté az alábbi feladat. Miután többek panaszkodtak, hogy túl egyszerű volt a műveleti sorrendes kérdés, itt van kedvükért egy picit bonyolultabb feladat.

spacer

Elemi módszerekkel (nincs pl. trigonometria) határozd meg x értékét, azaz az E csúcsnál lévő szög nagyságát!

Forrás: thinkzone.wlonk.com/MathFun/Triangle.htm

Eredmények


2013 február 5.
matek / tanár
4 hozzászólás

Lássuk a vasárnap délután óta futó szavazás eredményét! Kommentben felmerült, hogy akkor tisztázzuk, hogy mennyi is az eredmény.

Nézzük a lehetséges válaszokat, s azokat hogyan kaphatjuk meg mint eredmény!

0

Aki nullát kapta eredményül, az a következőt tette: hét meg hét = 14, ezt elosztjuk megint hét + héttel, akkor az eredmény az egy. Ezt megszorozva héttel, majd levonva belőle hetet pont nullát kapunk. Zárójelezve ennek megfelelően az eredeti algebrai kifejezést: (7 + 7 ) ÷ (7 + 7) * 7 – 7 = 0

50

Aki 50-et kapott, az a héthet adott hét hetedet, így kapott nyolcat. Ezután ehhez hozzáadott még hétszer hetet, vagyis 49-et. Majd levont hetet az összegből. Vagyis 8 + 49 – 7 = 50

8

8-at úgy kaphattuk eredménynek, hogy az előző gondolatmenet szerint megkapjuk a nyolcat, majd ahhoz hozzáadunk hétszer hétből hetet, vagyis nullát. 8 + 7 * (7 – 7) = 8 + 0 = 8

56

Az 56 is kihozható egyszerűen. A végén a -7 és az elején a 7 kiesnek, hét osztva héttel az egy meg hét az nyolc és azt héttel megszorozva kapjuk az 56-ot. Vagyis (1 + 7) * 7 = 56

A helyes válasz az 50. A többi megoldás hibás. A szorzás és az osztás magasabbrendű műveletek, így először azokat kell elvégezni.
7 + 7 ÷ 7 + 7 * 7 – 7 = spacer

Vegyük sorra a műveletekkel kapcsolatos tudnivalókat!

  • Ha a műveletsor csak öss
gipoco.com is neither affiliated with the authors of this page nor responsible for its contents. This is a safe-cache copy of the original web site.